„Genialny pisarz.”

-Miriami

RSS
Login
Hasło

Zapamiętaj mnie
Kliknij tu by się zarejestrować
Zapominałeś hasła?
Szukaj:
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Tworzenie Mapy Swiata Inkwizytora
Foximus
www.tomaszrozalski.pl/essence/muzyka/tlumaczenia/wagner_tristan/mapka2.jpg

Stwórzmy Mapę Świata Inkwizytora wspólnymi Siłami !
Na początek proponuje spis miast. Jeśli pamiętacie lokalizacje tez podajcie nawet szczegóły mogą być przydatne.

Orientacyjna mapa którą można dowolnie edytować:
http://www.jpieka...page_id=14
http://www.quikma...how/152385
Po hasło pisać PM do QoTheGreat.

No to do roboty !

Miasta:
1.Hez-hezron
2.Christiania
3.Koblencja
4.Tirianon-nag
5.Alhamra
6.Staruchowo
7.Kobritz
8.Sarevaald
9.Vilven
10.Ravensburg
11.Engelstatd
12.Regenwald
13.Kraków
14.Akwizgran
15.Toruń
16.Amszilas
17.Stolpen
18.Gomollo
19.Gewicht
20.Cloppenburg
21.Thomdalz
22.Kassel
23.Wittingen
24.Neumarkt
25.Saint Pauli
26.Polnitz
27.Gottingen
28.Seitzen
29.Altenburg
30.Biarritz
31.Gossburg
32.Lahstein
33.Augusburg
34.Trewir
35.Lutzingen
36.Stanneberg
37.Borowina
38.Jaźczy Przesmyk
39.Kaiserburg
40.Dunholz
41.Vaxholen
42.Gorlitz
43.Pellerin
44.Heim

...

Zauwazone błedy prosze zgłaszac do mnie, temat ten nie jest tematem dyskusyjnym wiec prosze o konkretne odpowiedzi.
Edytowane przez Foximus dnia 28-11-2010 20:16
Wyznawca Rathmy Siewca Grozy
Co Ma Być To Będzie! Niebo i Tak Znajde Wszędzie!

uni114.ogame.pl/cdn/img/invitebanner.png

www.jpiekara.tk e-mail
Ivomir
Widzę, że pomysł QoTheGreat'a przyjął się.

4. Ravensburg, w którym znajduje się siedziba Inkwizytorium.
5. Kobritz, małe miasteczko niedaleko Ravensburga

Co do Ravensburga, to takie miasto istnieje w naszym świecie Grin i leży na południu Niemiec.

6. Vilven - oddalone o pół dnia drogi od Hezu miasteczko
7. Sarevaald - ruiny już zamku położonego 3 staje na północ od Hezu.

Te cztery miasta znalazłem w 2 pierwszych opowiadaniach Sługi Bożego. Teraz będę wychwytywał wszystkie szczegóły dotyczące miejsc alternatywnego świata, w którym przyszło żyć Mordimerowi.

Ivomir
8. "Tirianon-nag, potocznie nazywany Tirianem[...], był niewielkim, choć zamożnym miasteczkiem przy samej granicy marchii." Leży nad jakąś rzeką.

A tak w ogóle, to czemu akurat mapka Wysp Brytyjskich? Przypadek?
Edytowane przez Ivomir dnia 18-10-2010 16:28

QoTheGreat
9. Alhamra "Tirianon-nag, powszechnie nazywane Tirianem, było portowym miasteczkiem trzy dni drogi od Hezu. Spławiano tamtędy zarówno luksusowe materiały z południa, na przykład bele grubego, gładkiego samitu, jak zboże i len. Oprócz tego, słodkie, markowe wina z Alhamry i piękne smagłe dziewki, które w Hezie cieszyły się dużym uznaniem. Miejscowi kupcy niechętnie patrzyli na konkurencję z Hezu. Woleli pracować jako pośrednicy, zwłaszcza, że rzeka na południe od Tirianu nie należała do najbezpieczniejszych. Piractwo kwitło jak nigdy, a żeglugę dodatkowo utrudniały liczne mielizny oraz szybko zmieniający się poziom wody, który raz zasłaniał, a raz odsłaniał skały."

7002786
Anielica
Dochodzi jeszcze ENGELSTATD - stolica Cesarstwa (na razie nie wiem gdzie leży) oraz REGENWALDE - 1,5 dnia drogi z Ravensburga.

Bardzo mi się podoba pomysł stworzenia takiej mapy. Dzięki temu powróciłam znów do lektury.

QoTheGreat
I nasze obawy zaczynają się sprawdzać Ravensburg jest oddalony od Reganwalde znacznie dalej niż 1,5 dnia http://pl.wikiped...wiki/Resko To nam znacząco utrudni pracę.
ENGELSTATD google znalazło.
Edytowane przez QoTheGreat dnia 09-11-2010 14:44

7002786
Ivomir
Według mnie Regenwalde (Resko) nie ma nic wspólnego z Regenwalde, leżącego niedaleko Ravensburga. Po prostu zbieżność nazw i tyle. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Hez-hezron i Tirian znajdują się nad jedną rzeką (w domyśle Ren).

A przy granicy dzisiejszej Polski umieściłbym te tereny (Niedźwiednik, Brzozowiec, Mchowe Górki, Bagniskowo, Sfornegace Grin , Utopowa Czeladź) występujące w Słudze Bożym, opowiadanie Siewcy Grozy, gdzie Mordimer zabił alchemika Corneliusa.

I takie pytanie bo nie chce mi się wracać do lektury. Czy Akwizgran nie był stolicą? Może Cesarstwo miało dwie stolice? Proszę o odpowiedź.

A co do tego Engelstadtu to nie jest dziwne, że wieś w naszym świecie jest stolicą Cesarstwa w świecie Mordimera?
Edytowane przez Ivomir dnia 09-11-2010 20:19

Anielica
Jak dla mnie to świat książkowy nie musi być przecież odpowiednikiem świata rzeczywistego. Może Piekara zapożyczył kilka nazw i tyle. Moim skromnym zdaniem powinniśmy stworzyć mapę według informacji tylko i wyłącznie z powieści, a nie z geografii. W końcu to ma być rzeczywistość Mordimera a nie nasza.

Foximus
Anielica ma RACJE !!! Nie opierajmy sie na geografi ale na powiesci !Pfft

www.jpiekara.tk e-mail
Ivomir
Zgadzam się z wami w zupełności. Jednak opierając się jedynie na książkach nie stworzymy prawie nic, ponieważ nie ma tam konkretów. Dlatego uważam, że podwaliny powinny być z naszego świata, a dopiero kolejne informacje powinniśmy do nich dopasowywać.

I cieszę się, że bardzo konkretne podwaliny już mamyGrin

Foximus
No ok ale zastanówmy sie jak wielkim mocarstwem jest POLSKA w ksiazkach o inkwizytorze, czy ma ona tereny tak wielkie jak rosja dzis ?

dodaje nowe miasto Smile KRAKÓW (Łowca Dusz Str 35) oraz Akwizgran
Edytowane przez Foximus dnia 13-11-2010 02:27

www.jpiekara.tk e-mail
Ivomir
Co do Polski, to wydaje mi się, że jest ona mniej więcej wielkości ówczesnej Rzeczpospolitej z naszego świata (XVI/XVII wiek czyli w najlepszej okresie z dziejów naszego kraju).

A jeśli Kraków to i TORUŃ (toruńskie pierniki z "Ja Inkwizytor. Wieże do nieba"Wink.

I zauważyłem, że RZYMU jeszcze nie ma.

Trzeba jeszcze pomyśleć gdzie dokładnie umieścić Palatynat? No i AmszilasGrin ma ktoś jakieś pomysły?

Foximus
Palatynat jak dla mnie to ziemie Francuskie

www.jpiekara.tk e-mail
Invictus
Albo rzeczywisty palatynat który w czasie wojny trzydziestoletniej był centrum antycesarskiej opozycji w Rzeszy... Postaram się zrobić mapę poglądową niedługo.

Invictus
Na razie wygląda to tak:

img593.imageshack.us/img593/2438/beztytuujnz.png

Nie ma jeszcze Palatynatu.

Przede wszystkim założyłem, że będę zmieniał rzeczywistą mapę Europy z XVI/XVII wieku. Na to nałożyłem zmiany z książek. Wyskoczyło nam więc potężnie cesarstwo wschodniorzymskie, a więc Bizancjum - obejmuje Bałkany do Dunaju, Azję Mniejszą, Egipt, Afrykę Północną i południową Italię którą dzieli z Państwem Kościelnym - poszerzonym, rzeczywistym Państwem Papieskim. Poza tym mamy na Bałkanach Węgry w ich największym zasięgu terytorialnym, Mołdawię i Wołoszczyznę jako osobne państwa. Przeskakujemy do Hiszpanii - nie było najazdu Arabów, nie było islamu, nie ma więc upadku państwa Wizygotów, nie ma podziału Iberii na Hiszpanię i Portugalię + kontroluje ona Maroko. Francja okrojona z Burgundii i Belgii które trafiają do superpotężnego cesarstwa niemieckiego. Założyłem, że nie uległo ono dezintegracji do Rzeszy Niemieckiej, co zdarzyło się rzeczywiście, jest więc jedno państwo niemieckie, a nie parę. Półzależne od Niemiec są Czechy i republika Wenecji. Na północy tradycyjny podział Skandynawii między Danię a Szwecję, Anglia ze Szkocją w unii, nie mogą podbić Irlandii - jest ona na jeden kolor, ale tak naprawdę mamy tam setki małych księstewek poszczególnych earlów. Na wschodzie Rzeczpospolita - nie bardzo wiem czym miałoby być wspomniane w Łowcach dusz "trzecie morze", powiększyłem więc po prostu Rzepę o Krym, usunąłem wasalne Prusy i Kurlandię. Na najdalszym wschodzie Rosja - nie ma powodu by twierdzić że jej nie ma. Na południu rodzynki - gigantyczna Persja która zajmuje Ziemię Świętą i sięga aż po Indus, Gruzja w najdalszym zasięgu terytorialnym jako wasal Bizancjum, a jeszcze dalej kraj księdza Jana, czyli Etiopia/Abisynia Grin .
Edytowane przez Invictus dnia 13-11-2010 17:19

Ivomir
Kawał świetnej roboty Invictus. Przeolbrzymi plus dla Ciebie, za ten niezwykły zlepek informacji i przystępną szatę wizualną, co z pewnością i Pana Jacka nakłoniłoby do napisania opowiadania (bo czemu by Mordimer nie miał zawędrować do odległej Persji, lub Etiopii w poszukiwaniu najskrytszych tajemnic Chrześcijaństwa).

A co do Palatynatu w 100% zgadzam się z Invictusem. Wydaje mi się, że wielce Chrześcijańska Francja powinna też występować w tym alternatywnym świecie. A jeśli i w naszym świecie Rzesza (Cesarstwo) miała spięcia z Palatynatem, to czemu nie miałby być ten sam Palatynat.

Myślę, że kilka drobnych niedociągnięć jest, ale nie dowiemy się o nich jeśli Pan Jacek o nich nie napomknie w swoich książkach.
Jeśli chodzi o wiedzę z książek to mapka prezentuje nam świat Mordimera w 300%.

O ile dobrze pamiętam (a teraz niezbyt dobrze pamiętam) to w książkach nie było wspomniane o Bizancjum. Dziwne...

I biorąc pod uwagę stosunek Mordimera do Cesarstwa, to musi być to olbrzymi kawał terenów (może Czesi, Węgrzy i Francuzi należą do Cesarstwa).
Najlepiej by było gdyby komuś udało się skontaktować z Panem Jackiem, a ten może zechciałby uchylić rąbka tajemnicy w dobrej i szlachetnej sprawie.

I co do państw: Wenecja (zwróćmy uwagę na pozycję weneckich kupców...), Rosja (nie ma Prawosławia, a być może jest jeszcze Słowiańszczyzna) według mnie w świecie Mordimera istnieją.

Invictus
Ja zaś po przejrzeniu Łowców dusz zaczynam się zastanawiać, czy aby Palatynat to nie zamaskowane Niderlandy/Holandia. W mojej kopii, na stronie 292, następujący cytat:

Jeśli cesarz zdobędzie Palatynat, zyska dostęp do morza. Bogate porty. Statki. Doświadczonych kupców oraz żeglarzy. Towary z zachodu nie będą już wędrować przez porty leżące na terenie biskupich domen

Bardzo to do mnie przemawia - wygląda to jak żywcem wycięty z Wikipedii opis Zjednoczonych Prowincji w XVII wieku... W tym przypadku mapa wyglądałaby tak.

img607.imageshack.us/img607/5972/beztytuumm.png

Kwestia Bizancjum... Dałbym sobie rękę uciąć że w Łowcach dusz jest coś o pułkach wysłanych cesarzowi na potrzeby wojny z heretyckim Palatynatem. Poza tym wskazuje to też, że nie było wielkiej schizmy - bo jeśli oba cesarstwa współpracują, to tej bariery musi nie być, gdyby schizma była, jedni heretycy nie wspieraliby wojny przeciw innym... W Łowcach dusz jest też mowa o cesarstwie Trebizondu, czyli Trapezuncie, konkretniej w opisie Enyi. Nie wiem jak to pogodzić szczerze mówiąc.
Edytowane przez Invictus dnia 13-11-2010 22:13

Invictus
Szukałem i znalazłem, proszę bardzo, cytat z Łowców dusz.

Posąg został wyrzeźbiony przez samego mistrza Fokasa, który przybył do Hezu ze słynącego z wybitnych artystów Bizancjum. Coraz częściej odwiedzali oni nasze Cesarstwo, gdyż obecny imperator Bizancjum wolał wydawać pieniądze na najemników, nie na artystów.

Ivomir
Za błąd przepraszam, ale dawno nie czytałem książek o Mordimerze.
A co do Palatynatu, jako Niderlandów: w takim razie musimy znaleźć inne miejsce dla Christianii. Może leży ona nad Morzem Śródziemnym (Prowansja lub Liguria; wydaje mi się jednak, że Christiania położona jest z dala od Włoch). A może PomorzeGrin

Anielica
Znalazłam kolejne miejscowości:

THOMDALZ - wiocha pośrodku niczego, tam ludzie chcieli spalić "czarownicę" na własną rękę

GOMOLLO - siedziba kardynała Beldaria, gdzieś niedaleko Hezu

GEWICHT - 40 mil na północ od Hezu

CLOPPENBURG - siedziba Inkwizytorium niedaleko Gewicht

Przejdź do forum: