„Jestem nią zainteresowany, aż postanowiłem napisać pracę maturalną w tym temacie.”

-Kristo

RSS
Login
Hasło

Zapamiętaj mnie
Kliknij tu by się zarejestrować
Zapominałeś hasła?
Szukaj:
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Obraz ( wizja, wizerunek) Boga- prezentacja maturalna
Avro
Witam. Wybrałem temat prezentacji maturalnej ( będąc uczniem technikum mam tę - dzięki bogu- możliwość) związany z wizją Boga w wybranej literaturze. Zaczynając czytać cykl inkwizytorski ( nie koniecznie chronologicznie) przed wybraniem tematu prezentacji, nie spodziewałem się że to będzie oparciem tematu. Intrygujące uniwersum, w którym żyje Mordimer skłoniło mnie do takiej decyzji. Czytając " Dotyk zła" i " Wieże do nieba" nie natknąłem się na opisanie wprost świata przedstawionego, historii o zejściu z krzyża. Taki właśnie opis byłby dla mnie bardzo pomocny, o ile ów w ogóle istnieje. Mam Jeszcze dostęp tomów " Bicz Boży" oraz " Sługa Boży". Czy gdzieś w tu znajdę coś co pomoże mi w przygotowywaniu prezentacji? Z góry dziękuję za pomoc.

Ivomir
Hej. Na opis świata przedstawionego w cyklu nie natknąłeś się, bo takowy, o ile dobrze pamiętam, nie istnieje. Problem z historią i geografią w świecie Mordimera jest znaczący, co doskonale widać na naszym forum chociażby w wątkach tworzenia mapy. Jacek Piekara główny nacisk kładzie na fabułę i bieg akcji, a szczegóły dotyczące uniwersum są jedynie dodatkami.
Najzwięźlejsze informacje dotyczące świata są w nocie od wydawcy na tylnej okładce.
Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji polecam kartkę ołówek i wszystkie tomy historii o inkwizytorze. No i zawsze znajdziesz coś na forum.
Pozdrawiam

Przejdź do forum: